KURS HANDLINGU

W dniach 31.08–02.09.2018 odbędzie się w Opolu kurs handlingu.
Kurs prowadzony będzie przez jedną z najbardziej znanych zawodowych handlerów Darię Czurakową i fotografa zwierząt Elenę Czirskową.
Kurs obejmuje część teoretyczną i praktyczną. Seminarium praktyczne przeznaczone jest zarówno dla nowicjuszy w dziedzinie kynologii, jak i doświadczonych hodowców i handlerów. Większość kursu poświęcona jest pracy z konkretnym psem w duecie handler-pies. Zadaniem każdej pary będzie opanowanie prezentacji psa w postawie stojącej i w ruchu na najwyższym poziomie. Każdy uczestnik kursu będzie doskonalił swoje umiejętności jako handler, pozna tajniki prezentacji i zachowania na ringu. Dla każdego uczestnika zostanie przeprowadzona profesjonalna sesja fotograficzna, wyjaśnione podstawy public relations i promocji psów wystawowych.
Kurs tłumaczony będzie na język polski.

Cennik:
- uczestnicy z psami: - członkowie ZKwP oddział Opole - 300 zł
- członkowie innych Oddziałów - 500 zł
- obserwatorzy (bez psów) - - 100 zł

Ilość miejsc 20 osób z psami ( 2 grupy po 10 osób). Grupa zaawansowana i grupa
średniozaawansowana
Miejsce przeprowadzenia kursu – Kryty kort tenisowy, ul.Oleska 51, 45-222 Opole
Przy ilości chętnych ponad 15 osób, istnieje możliwość zamówienia cateringu.

Konto do wpłaty za kurs:
ZKwP Oddział Opole
Konto bankowe:Raiffeisen Bank Polska 02 1750 0012 0000 0000 2700 8747
z dopiskiem – kurs handlingu

Zapisy przyjmuje Małgorzata Wąsacz-Rosa: m.wasacz-rosa@wp.pl

**

**

WAŻNY KOMUNIKAT - MIKROCHIPY

W związku z pojawieniem się na polskim rynku mikrochipów z kodem początkowym 900, Główna Komisja Hodowlana ZKwP zwraca się z prośbą, aby hodowcy weryfikowali u lekarzy weterynarii numer mikrochipu przed zachipowaniem.

Zgodnie ze standardami wyznaczonymi przez ISO oraz ICAR, chipy z kodem 900 nie powinny pojawić się w polskiej dystrybucji. Są to mikrochipy, którym nie nadano unikatowego kodu producenta przez Międzynarodowy Instytut d.s. Rejestracji Zwierząt ICAR w Rzymie Chipy te pochodzą z Chin lub Taiwanu i nie pozwalają na jednoznaczne określenie kraju pochodzenia zwierzęcia poddanego elektronicznej identyfikacji, chipy z kodem 900 mogą powodować problemy dla psów eksportowanych - przy rejestrowaniu psa zagranicą w narodowej organizacji kynologicznej.

Mikrochipy w Polsce powinny zaczynać się od numeru 616.